Zaznacz stronę

Szachy na telefon – Najlepsza aplikacja na androida

Jakie szachy na telefon? Najlepsze aplikacje szachowe do pobrania

Chcesz zagrać w szachy na telefonie? Możesz to zrobić w jednej ze znanych i sprawdzonych aplikacji. Zarówno początkujący gracz, jak i pasjonat mogą zabić wiele godzin, rozgrywając mobilne partyjki w trybie online lub offline. Szachy na telefon są dostępne w różnych odsłonach – każda aplikacja ma inny wygląd i zakres funkcji. Jakie szachy na Androida lub iOS? Oto porównanie najlepszych!

Szachy Online (ChessFriends.com)

szachy na telefon z komputerem aplikacja
Szachy Online to rozbudowana aplikacja, w której można rozgrywać partie szachowe z innymi graczami. Wirtualna społeczność złożona z 1,8 mln użytkowników pozwala odszukać oponentów na podobnym poziomie zaawansowania. Do wyboru mamy 3 tryby – klasyczny, Blitz i Bullet – które różnią się limitami czasowymi. Gra offline z komputerem także jest możliwa, a poziomów trudności jest aż 20. Ranking pozwala śledzić postępy w grze i statystyki rozegranych partii.

Pobierz szachy na telefon za darmo tutaj: [Android][iOS].

Szachy – Graj i Ucz się (Chess.com)

szachy aplikacja na telefon chess com

Bardziej wielofunkcyjne szachy do pobrania to aplikacja wydana przez Chess.com. Oprócz zróżnicowanych pojedynków online i offline oferuje dziesiątki tysięcy zadań taktycznych, lekcje i teoretyczne materiały do nauki, grę korespondencyjną, szczegółowe statystyki i możliwość personalizacji wyglądu szachownicy. To doskonała aplikacja dla początkujących graczy, którzy chcieliby uczyć się poprzez analizę partii i interaktywne prezentacje. Zaawansowani użytkownicy udzielają się na forum społeczności, którą tworzy 7 mln graczy.

Pobierz szachy na Androida po polsku [TUTAJ]. (Lub: [wersja iOS])

Lichess.org: Darmowe szachy online

darmowe szachy po polsku lichess

Jeśli szukasz prostszej szachowej gry na telefon, dobrym wyborem będzie aplikacja Lichess. Codziennie gra na niej ponad 110 tys. użytkowników, a pod względem funkcjonalności rozgrywek dorównuje poprzednim aplikacjom. Pozwala rozgrywać wiele partii szachowych jednocześnie, rzucać wyzwania konkretnym użytkownikom lub trenować grę w szachy przy pomocy zadań. Gracze cenią przejrzysty interfejs Lichess i możliwość rozgrywki online lub offline. Interesującym elementem są alternatywne wersje gry w szachy.

Szachy na tableta lub telefon możesz pobrać tutaj: [Android], [iOS].

Chess Free (Big Bull Games)

szachy na androida

Aplikacja Szachy od Big Bull Games to kolejna opcja dla miłośników szachów na telefon. 10 poziomów trudności i imponujący silnik szachowy to zalety tego programu. Dzięki niemu można nauczyć się różnorodnych otwarć i konkurować z innymi graczami, również bez zakładania konta. Dostępne są 3 tryby czasowe. Ta prosta aplikacja sprawdzi się niezależnie od poziomu umiejętności.

Download znajdziesz tutaj: [szachy Android].

Inne ciekawe szachy na telefon

aplikacja szachy z magnusem

Najlepsze szachy mobilne zostały opisane wyżej. Oprócz nich warte uwagi są dwie aplikacje, które wyróżniają się zasadą działania. Pierwszą z nich jest Play Magnus. Poziomy trudności zostały w niej oparte na umiejętnościach obecnego mistrza świata w szachach, Magnusa Carlsena, w różnych momentach jego życia. Najlepsi gracze mogą zyskać szansę na rzeczywisty pojedynek z arcymistrzem. Odnośniki do pobrania: [Android], [iOS]

Wartościową aplikacją jest Chess Opening Master Pro. Służy do nauki ponad 2000 otwarć szachowych. Aplikacja zawiera podpowiedzi ruchów i pozwala przetestować swoją znajomość poszczególnych debiutów. Pobrać ją można tutaj: [Android].

Oczywiście dobrych aplikacji do gry w szachy i teoretycznego treningu jest dużo więcej. Warto przetestować różne darmowe programy, aby odnaleźć swoje ulubione szachy na telefon.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *