Zaznacz stronę

Komputerowa gra w szachy – pobierz najlepszy program do wirtualnych rozgrywek!

Szachy to jedna z najbardziej cenionych gier towarzyskich. Chociaż tradycyjne szachownice i kluby wciąż mają wielu zwolenników, pojedynki i turnieje szachowe można odbywać również na komputerze. Powstały w tym celu specjalne programy i aplikacje, które łączą teoretyczny trening z praktyczną rywalizacją. Doceni je każdy, kto uczy się taktyki szachów lub regularnie w szachy gra – pobierz jeden z nich i podejmij wyzwanie!

Arena – szachy do pobrania z analizą partii

darmowy program arena

Najpopularniejszym programem, który pozwala grać w szachy z komputerem lub żywym graczem, jest Arena. To zaawansowane narzędzie, którego celem jest dokładna analiza rozgrywek i opracowywanie strategii w oparciu o najlepsze silniki szachowe. Korzystając z algorytmów, można wyliczać najsilniejsze ruchy figur i uczyć się logicznego myślenia. Inne możliwości Areny to:

  • rekreacyjna gra w szachy z komputerem
  • pojedynki z innymi graczami (online)
  • wchodzenie na coraz wyższe poziomy trudności poprzez praktyczny trening
  • personalizacja widoku szachownicy.

Ściągnij Arenę na przykład tutaj: http://www.playwitharena.de/ i graj w szachy, kiedy tylko chcesz. W pakiecie zawarte są takie silniki szachowe jak: SOS 5.1, Ruffian 1.05, Hermann 2.8 czy Dragon 4.6. Można także pobrać polskie tłumaczenie interfejsu.

Lucas Chess – rozbudowane szachy na PC

gra szachy na komputer lucaschess

Lucas Chess to inna obiecująca aplikacja na komputer. Podobnie jak w programie Arena, obok rozgrywki dokonuje się analiza partii szachowej. 40 wbudowanych silników pozwala na zróżnicowaną grę z możliwością dostosowania poziomu trudności. Program pozwala piąć się w górę rankingu i osiągać coraz wyższą punktację elo. Co jeszcze oferuje aplikacja Lucas Chess?

  • Trening – program zawiera silniki, które służą do nauki gry w szachy z pomocą wirtualnego opiekuna.
  • Prosty interfejs – początkujący gracze cenią jego intuicyjność.
  • Ranking online – emocjonujące turnieje polegające na kolejnym pokonywaniu coraz trudniejszych silników.

Jeśli zainteresowała Cię ta szachowa gra, pobierz Lucas Chess pod adresem: https://lucaschess.pythonanywhere.com/. Polska wersja językowa ułatwia zapoznanie się z mechanizmem gry.

Arasan – proste szachy offline

program do gry w szachy arasan chess
Nieco mniej możliwości oferuje Arasan – gra pozwalająca na wirtualne pojedynki szachowe ze sztuczną inteligencją. W programie dostępnych jest wiele poziomów trudności, a producent informuje o możliwości wykonania 800 tys. różnych ruchów. Te szachy na komputer są przeznaczone zarówno dla amatorów, jak i mistrzów. Rozgrywkę usprawnia możliwość cofania ruchów i skorzystania z podpowiedzi. Jeśli szukasz wymagającej gry w szachy, download znajdziesz tutaj: https://www.arasanchess.org/. Gra działa na systemach Windows, Linux i Mac.

Szachy – gra do pobrania w innych odsłonach

Jeżeli już znasz wymienione szachy do pobrania za darmo po polsku, możesz wypróbować kilka innych propozycji. Są to: Armageddon Chess, BabasChess, Scid lub ChessV. Każdy z tych programów ma unikalne zalety i zakres możliwości, które z pewnością zainteresują pasjonata gry w szachy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *