Zaznacz stronę

Kurnik – Krajowy, darmowy serwer z grami online.

Pisząc na temat kafejek do gry w szachy nie sposób pominąć krajowy serwer z grami online jakim jest Kurnik. Wprawdzie nie jest to serwer sricte szachowy, jednak codziennie tysiące szachistów właśnie tam postanawia grać w szachy online. Obsługa ma miejsce z poziomu przeglądarki www, wymagana jest instalacja javy. Kurnik znany jest ze stabilnego działania i wielu opcji wspomagających przyjemne użytkowanie serwisu. W przypadku szachistów rewelacyjną opcją jest możliwość organizowania turniejów szachowych online przez uzytkowników, wspierana przez bardzo sprawną, przeznaczoną do tego celu aplikację. Korzysta z tej opcji wiele społeczności szachowych organizując własne cykle Grand Prix, czasami nawet z nagrodami rzeczowymi.

Kurnik oferuje podstawowe funkcje serwera do gry szachowej.
Oto najważniejsze z nich :

 • Sprawdzanie poprawności posunięć.
 • Wiele dostępnych czasów gry.
 • Czat ogólny, oraz czat przy stoliku i pomiędzy graczami.
 • System rankingowy wzorowany na elo.
 • Gra rankingowa lub towarzyska.
 • Zapis partii.
 • Opcje kibicowania.
 • Wsparcie dla turniejów szachowych.

Ponieważ obsługa ma miejsce poprzez przeglądarke internetową nie jest konieczna instalacja oprogramowania klienckiego. Aplikacja jest przejrzysta i przyjazna w obsłudze. Łatwo jest dobrać przeciwnika – szachistę o zbliżonej do naszej sile gry. Kurnik jest ciągle rozwijany. Posiada bardzo zorganizowaną społeczność użytkowników.

kurnik szachy online

Kurnik funkcjonuje jako część serwisu O2 poświęcona grom online. Co najważniejsze gra w szachy (jak i inne gry) jest darmowa. Popularność serwera stale rośnie.

Adres – http://www.kurnik.pl/szachy

3 komentarze

 1. Kos

  Kłopoty z rejestracją

  Odpowiedz
 2. Kos

  Wszystkie pola wypełniłem!

  Odpowiedz
 3. Kos

  Ile razy trzeba wypełniać moje dane?

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *